۲
میوه خشک

برای شروع کسب و کار میوه خشک چه کاری باید انجام دهیم؟

در ابتدا باید بدانید که اگر میخواهید سود خوبی از فروش میوه خشک بدست اورید باید میوه تازه را به صورت عمده  و آن هم از محلی که میوه در آنجا تولید میشود خریداری کنید.

میوه خشک های درشت خریدار بیشتری دارند و همچنین از کیفیت بیشتری برخوردار هستند پس برای این موضوع باید میوه ای را که خریداری میکنید تازه و درشت باشد و همچنین باید بدانید که میوه پس از خشک شدن کمی کوچک میشود و خود را جمع می کند. طبیعی است که خرید میوه در فصل خود به صرفه تر میباشد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که میوه تازه پس از خشک شدن بسته به نوع آن، وزنش کاهش میابد که ممکن است این نسبت گاهی 1 به 10 باشد بنابراین اگر میوه ای را تنها یک هزار تومان ارزان تر خریداری کنید متوانید یک کیلو میوه خشک شده آن را 10 هزار تومن ارزان تر بفروشید و از رقیبان خود در این حرفه پیشی بگیرید!!!

در راه اندازی هر شغلی پیدا کردن نیروی کار مناسب جایگاه مهمی دارد که باید به آن توجه داشته باشید.

در مورد خرید دستگاه میوه خشک کن در مقاله ای دیگر به آن پرداخته ایم.

برای حمل و نقل میوه خشک میتوانید با توجه به وزن آن و مقصد ارسالی از باربری ها، اتوبوس، پست، پیک موتوری و… استفاده کنید. در مورد حمل و نقل از طریق باربری ها باید گفت که هزینه آن بر اساس تعداد کارتن می باشد پس بعضی از میوه ها مانند: پرتقال خشک، لیمو ترش خشک و… که سبک هستند، معمولا در اوزان بالا هزینه حمل و نقل بیشتری دارند

از مشکلاتی که در راه اندازی این کسب و کار وجود دارد میتوان به کرم گذاشتن میوه ها اشاره کرد که برای جلوگیری از این موضوع باید جای میوه خشک ها خنک باشد و ترجیحا در احجام کم از فریزر و در احجام بالا از سرد خانه استفاده نمایید.
از سرد خانه های موجود در شهر خود استفاده کنید و یا حتی میتوانید برای خودتان سردخانه شخصی تهیه نمایید که بصرفه تر میباشد.

۲ دیدگاه

 1. متین ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ پاسخ

  سلام میشه حداقل سرمایه مورد نیاز رو بگید

  • آسان میوه ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ پاسخ

   سلام بستگی داره که چه میوه ای رو بخواید خشک کنید و در چه مقداری
   در یک پست به این موضوع اشاره میکنم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X